American style vakarėlis

Sekmadienį pagaliau susitikome su draugais. Smagu pasimatyti po ilgesnės pertraukos, tik tuomet pajauti kokie tau brangūs tie žmonės ir kaip tu jų pasiilgai.Draugams suruošėm American style vakarėlį su meksikietišku prieskoniu. Amerikoje gyvenome Arizonoje, labai netoli Meksikos sienos, todėl teko ragauti nemažai meksikietiško maisto, geresnio ir blogesnio…Meksikietiškas maistas pakankamai savotiškas ir, jei kokybiškas, labai skanus. Savaime suprantama, vakarėlis neapsiėjo be tradicinio salsos padažo, guacamolės ir tortilla traškučių. Šito gėrio budavo sočiai kiekviename meksikiečių restorane, gauni nemokamai ir gali papildyti kiek tik skrandis geidžia. Kai gyvenome Amerikoje salsos padažo visada turėjome šaldytuve, išragavome visokiausių rūšių: restoraninis variantas, masinės gamybos, homemade (namų gamybos), iš ūkininkų turgelio, nuo švelniausių iki aštriausių, taigi drąsiai įsirašome į salsa padažo gerbėjų būrį. Lietuvoje irgi galima jos rasti, bet skonis jau nebe tas, tad verčiau gaminsiuos pati. Gaminau pagal Bilo receptą ir gavosi puikiai.

Po užkandžių buvo meksikietiška sriuba ir tacos pagal išragautus ir atvežtus receptus, bet koją pakišo produktų skirtumas ir, dėja, nesigavo taip puikiai, kaip gaudavosi Amerikoje. Reikės dar su mūsų produktais paeksperimentuoti ir būtinai kada nors pakartoti.

Kadangi su “rimtais maistais“ šiek tiek nukrypom i Meksiką, desertų stalas privalėjo būti tikras amerikoniškas. Štai kas mums gavosi.

Paveikslėlis

1. Vėjo malūnėliai. Man be galo patinka šie mieli papuošimo elementai, kurie po šventės puikiai išsidalina vaikams. Juos pagaminome patys pagal instrukcijas iš Nifty thrifty things Blog’o.

2. Pom-poms. Apie juos jau pasakojau anksčiau, matyt sunku bus dabar atsikartyti pom-poms manijos.

3. Besišypsančios lauktuvės. Dievinu jas pirkti, smagu džiuginti draugus mažomis smulkmenomis, pagalvoju apie kiekvieną iš jų, rinkdamasi šias smagias dovanėles. Stengiuosi, kad jos būtų mielos, bet kartu ir praktiškos, nesinori apkrauti draugų nereikalingais rakandais.

4. Šaldyti bananai. Puikus desertas, atrastas Cheryl Najafi knygoje You’re So Invited: Panic Less, Play More and Get Your Party On! Pasisavinau tik idėja, o receptų gali būti begalė pagal jūsų skonį ir nuotaiką. Šį kartą tiesiog apvoliojau bananus baltame šokolade ir dviejų rūšių pabarstukuose. Tačiau tą desertą be abejonės kartosiu dar ne kartą su juodu ar pienišku šokoladu, riešutais, trupintais sausainiais, vafliais, jogurtu, grietinėle, bet kokiu mėgstamiausiu kremu ir viskuo ko tik širdis geidžia. Desertas yra labai paprastas, gražus, skanus ir labai mėgiamas vaikų.

5. Suamerikonėjusios braškės. Man tos braškės atrodo labai amerikoniškai, pamačiusi tą idėją iš karto ja susižavėjau, tačiau, dėja, neturėjau mėlyno cukraus, todėl tiesiog jį pasigaminau… Jeigu ir jums pritrūko tik spalvoto cukraus iki šaunaus sumanymo išpildymo, paspauskite šią nuorodą Spalvotas cukrus.  Aš tiesiog įlašinau lašelį dažų į cukrų ir maišiau kol jis gražiai tolygiai nusidažė. Štai ir visa paslaptis. Dar pagalvojau, gerai, kad nesusigundžiau nusipirkti Wilton spalvotą cukrų, kai buvau Amerikoje. Taip jis gundančiai atrodė ir taip nemažai kainavo, o pasirodo viskas labai paprasta ir pigu.

6. Keksiukai surikiuoti į įžymiąją Amerikos vėliavą. Keksiukai su vaisiais yra pagaminti pagal receptą iš Beatos Nicholson kepinių knygos – Citrininiai keksiukai su citrinų kremu ir mėlynėmis, tik aš vietoj mėlynių keksiukus gardinau braškėmis ir vynuogėmis. Pasirodė, kad net ir šilauogės pas mus dabar didelis deficitas ir nei vienoje parduotuvėje jų neaptikome. Baltosios vėliavos juostos yra papraščiausia grietinėlė užpurkšta ant nuostabaus skonio šokoladinių keksiukų, atrastų Mažos virtuvėlės Blog’e. Kol neradau geresnių, šitie bus mano mėgstamiausi.

Vakarėlį vainikavo iš Amerikos atvežta Tequila, tad čia ir baigsiu savo pasakojimą :]

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s