Joninės – puiki proga vakarėliui gamtoje.

Artėjant ilgąjam Joninių savaitgaliui pats laikas susiplanuoti kokią nors smagią iškylą gamtoje, tuo labiau, kad oro prognozės žada saulės ir šilumos. Kadangi pas mus, Lietuvoje, vasaros paprastai nebūna daug, reikia naudotis kiekviena saulėta proga.

Aš dievinu iškylas gamtoje. Lietuvoje nuo seno žmonės mėgdavo susitikti lauke, atsinešdavo įvairių užkandžių, tik nevadindavo tų susiėjimų šiais laikais labai madingu žodžiu – piknikas. Piknikai pas mus atkeliavo iš Prancūzijos ir mes juos labai pamėgome su jų gražiais krepšeliais, moderniais spalvotais indais ir įrankiais, vieno kąsnio užkandžiais, pledais, sulankstomais baldais ir pan. Dažniaiusiai piknikas organizuojamas draugams, bet tai gali būti ir elegantiškas pobūvis su porcelianiniais indais, baltomis staltiesėmis ir prabangiomis dekoracijomis. Vis dažniau žmonės renkasi nestandartinius sprendimus švęsdami vestuves, krykštynas, jubiliejus ir kitas reikšmingas šventes. Gaila, kad Lietuvoje, su mūsų sunkiai prognozuojamais orais, dažnai yra atsisakoma šios gražios vakarėlio po atviru dangumi idėjos. Tikiuosi šių metų Joninės neišgasdins netikėtomis liūtimis ir žaibais ir Jūs smagiai praleisite laiką būryje gerų draugų. Štai kelios idėjos Jūsų stilingam piknikui.

piknikas su draugais

Prisėdus prie tokio staliuko arba patogiai įsitaisius ant pledo su pagalvėmis, tereikės atsipalaiduoti ir mėgautis nuostabia vasaros diena, puikia kompanija ir tiesiog gyvenimu.

Jeigu norisi labiau rafinuotos šventės, ją galima paprastai sukurti, panaudojus tiesiog miške ar pievoje rastus puikiausius papuošimus. Nėra nieko gražiau, negu laukinės gėlės, puošiančios Jūsų lauke paserviruotą stalą. Puikiai tinka kankorėžiai, javų puokštės, įdomios šakos, samanos ir pan.

dekoracijos

Valgiaraštis gali būti labai įvairus. Nors dažniausiai tokių iškylų metu mes labai mėgstame pasikepti ką nors ant grotelių, tai visiškai nebūtina. Puikiai tinka ir įvairūs šalti užkandžiai,  salotos, vaisiai, uogos, pyragaičiai. Maistas turi būti pritaikytas valgyti rankomis ir nesirūpinti dėl etiketo. Man labai patiko idėja salotų ingridientus suverti ant iešmelių, tuomet belieka tik pamirkyti jas į salotų užpilą ir mėgautis be jokių įrankių. Labai žaismingai atrodo spalvoti įvairių vaisių vėrinukai, o vaisių asorti vafliuose yra puiki alternatyva riebiam kremui.

uzkandziai

Joninės taip pat gali tapti puikia proga intymiam dviejų įsimylėjėlių vakarėliui. Galima suruošti romantišką iškylą dviems kokioje nors atokesnėje vietoje, o paskui kartu pasileisti į magiškąsias paparčio žiedo paieškas.

romantika

Gera kompanija, namuose paruošti užkandžiai, šalti gėrimai ir jaukūs pašnekėsiai pavers Joninių naktį dar viena miela vasaros akimirka, kurią bus taip malonu prisiminti šaltais žiemos vakarais. Linkiu Jums susirasti savąjį paparčio žiedą!

Su meile,

Elena

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s